MÖBLER / Bord / Piedestal 14598226
*
nr 1459 8226
Piedestal
Med kruka, majolika. Höjd: 95cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 19:28:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:35:05
1
1.500 kr
2/4 16:53:04
2
Vinnande bud
4/4 10:54:00
3
2.000 kr
4/4 10:54:00
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord kruka majolika piedestal
-
6155 Bord
björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04
-
6153 Bord
Ek, 1880-tal. Bredd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:43
-
6055 Köksbänk
med knivställ, "Butier", flätad korg, hjul. Längd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:37
-
6080 Konsolbord
England, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:34
*
Piedestal
Läs om budbetjänten
nr 1459 8226
Piedestal
Med kruka, majolika. Höjd: 95cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 21:35:05 | 1 | 1.500 kr |
2/4 16:53:04 | 2 | Vinnande bud |
4/4 10:54:00 | 3 | 2.000 kr |
4/4 10:54:00 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord kruka majolika piedestal
-
6155 Bord
björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04 -
6153 Bord
Ek, 1880-tal. Bredd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43 -
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:43 -
6055 Köksbänk
med knivställ, "Butier", flätad korg, hjul. Längd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:37 -
6080 Konsolbord
England, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:34